IMPOTENCJA – PRZYCZYNY, ROZPOZNANIE I SPOSOBY LECZENIA

Szacuje się, iż co drugi mężczyzna powyżej 40 roku życia boryka się z zaburzeniami erekcji. „To prawdziwa tragedia, iż 90% z tych mężczyzn cierpi zupełnie niepotrzebnie”, ubolewa nowojorski urolog Douglas Whitehead.

Impotencja lub zaburzenia erekcji (ED) to niezdolność do uzyskania lub utrzymania erekcji, która przeszkadza w czerpaniu przyjemności z aktywności seksualnej. Impotencja to odrębna przypadłość, która różni się od innych problemów seksualnych, takich jak zmniejszenie popędu płciowego, utrata libido, przedwczesny lub szybki wytrysk, opóźniony wytrysk lub jego brak oraz zaburzenia orgazmu. Impotencja jest najczęstszą chorobą występującą u mężczyzn po 65. roku życia, która negatywnie oddziałuje na ich relacje z partnerką, rodziną, pracą i środowiskiem społecznym. Istnieje kilka czynników, które sprawiają, iż impotencja może wystąpić również u młodszych mężczyzn – są nimi np. palenie tytoniu, nadmierne spożycie alkoholu, wysoki poziom cholesterolu, przyjmowanie określonych leków, otyłość lub brak aktywności fizycznej.

PRZYCZYNY IMPOTENCJI

Poniżej znajdują się wszystkie niezbędne informacje o tabletkach na męską potencję!

Niezależnie od tego, czy masz problemy z erekcją, pragniesz poprawić swoją sprawność seksualną lub po prostu chcesz zaskoczyć swoją partnerkę siłą i wytrzymałością, w większości przypadków sięgasz po tabletki na potencję. Impotencja, tj. zaburzenia erekcji, może mieć swoje źródło w przypadku:

 • Zaburzeń psychicznych
 • Zaburzeń naczyniowych
 • Zaburzeń hormonalnych
 • Chorób stercza
 • Chorób neurologicznych
 • Przyjmowania leków

Badania naukowe wykazały, że w prawie 85% zaburzenia erekcji są spowodowane czynnikami fizycznymi. Problemy takie jak niezdolność do prawidłowego przepływu krwi przez naczynia krwionośne lub problemy z prostatą są znacznie bardziej powszechne w porównaniu z przyczynami psychologicznymi. W pozostałych 15% przypadków zaburzenia erekcji są wywołane przez przyczyny psychologiczne, a w niektórych przypadkach przez połączenie przyczyn fizycznych i psychologicznych.

Najczęstszymi przyczynami impotencji, które wymagają leczenia lub łagodzenia objawów przy pomocy tabletek na potencję, mogą być:

1.Cukrzyca

Mężczyźni cierpiący na cukrzycę mają zwiększone ryzyko rozwoju zaburzeń erekcji, czyli impotencji. Problemy z naczyniami krwionośnymi i uszkodzeniami nerwów są częstymi powikłaniami u cukrzyków. Uszkodzone nerwy oraz naczynia krwionośne prącia mogą powodować zaburzenia erekcji. Cukrzyca wiąże się również z chorobami serca i przewlekłymi chorobami nerek, które są czynnikami ryzyka dla zaburzeń erekcji. Jeśli zaburzenia erekcji pojawiły się przez cukrzycę, lekarze zdecydowanie zalecają przyjmowanie tabletek na potencję o naturalnym składzie (np. REGEN50 STRONG™).

2. Otyłość

Otyłość zwiększa ryzyko zachorowania na cukrzycę, choroby serca i impotencję. Poświęć czas dla siebie i swojego zdrowia. Skonsultuj się z dietetykiem, opracuj nowy program dietetyczny i zacznij ćwiczyć, aby zredukować swoją wagę.

3. Zaburzenia metabolizmu

Zaburzenia metabolizmu odnoszą się do różnych rodzajów schorzeń związanych z otyłością i trzewną tkanką tłuszczową, które podnoszą cholesterol, trójglicerydy, ciśnienie krwi oraz zwiększają insulinooporność. Zespół metaboliczny jest głównym czynnikiem ryzyka, który może powodować impotencję, tj. zaburzenia erekcji u mężczyzn powyżej 50 roku życia.

4. Łagodny rozrost gruczołu krokowego (BPH)

Łagodny rozrost gruczołu krokowego jest niezłośliwym przerostem komórek prostaty, zwanym również „przerostem prostaty„. Jest to najczęstsza choroba u mężczyzn po 40. roku życia z 80% zachorowalnością, z kolei u mężczyzn po 80. roku życia wynosi ona nawet 95%. Choroba ta, a w zasadzie leki mające na celu jej wyleczenie, mogą powodować impotencję, czyli zaburzenia erekcji. W tym przypadku zaleca się jej długotrwałe leczenie za pomocą naturalnych tabletek na potencję, aby uniknąć wszelkich przeciwwskazań do przyjmowania leków na BPH.

5. Choroby neurologiczne

Choroby dotykające ośrodkowego układu nerwowego mogą powodować zaburzenia erekcji, tj. impotencję. Na szczycie listy znajdują się: choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane lub udar mózgu. W tym przypadku zaleca się leczenie impotencji za pomocą ziołowych tabletek na potencję, które w dłuższej perspektywie nie będą miały przeciwwskazań w stosowaniu z lekami na chorobę Parkinsona, stwardnienie rozsiane, itp.

6. Choroby endokrynologiczne i zaburzenia hormonalne.

Impotencja jest często powodowana przez choroby endokrynologiczne, takie jak cukrzyca, choroby tarczycy, otyłość i osteoporoza. Niski poziom testosteronu u mężczyzn może prowadzić do zaburzeń erekcji u 5% przypadków. Ogólnie rzecz biorąc, niski poziom testosteronu zmniejsza popęd płciowy (libido) i raczej nie wywołuje impotencji. Zaburzenia przysadki mózgowej spowodowane wysokim poziomem hormonu prolaktyny również mogą być przyczyną impotencji/zaburzeń erekcji. Zazwyczaj zaleca się przyjmowanie preparatu REGEN50 STRONG ™ w celu „normalizacji” poziomu libido.

7. Urazy fizyczne i kontuzje

Uszkodzenia rdzenia kręgowego i urazy miednicy, takie jak pęknięcie miednicy, mogą spowodować uszkodzenie nerwów, co z kolei prowadzi do impotencji. Inne przypadki urazów kręgosłupa, guzów kręgosłupa, jego rozszczepu i polio również mogą powodować impotencję. Zalecane jest leczenie za pomocą tabletek na potencję (np. inhibitory PDE5) po uprzedniej konsultacji i pod nadzorem lekarza.

8. Operacje

Operacja raka prostaty (radykalna prostatektomia) może uszkodzić nerwy odpowiedzialne za erekcję. Leczenie chirurgiczne może zmniejszyć ryzyko impotencji, zaś sama radioterapia może prowadzić do zaburzeń erekcji. W takich przypadkach tabletki na potencję raczej nie zadziałają i konieczne będzie przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego. Zaleca się jednak wypróbowanie leczenia przy pomocy tabletek na potencję (np. inhibitory PDE5), po uprzedniej konsultacji i pod nadzorem lekarza.

9. Różne leki

Wiele leków może powodować impotencję.
Niektóre z tych leków to leki:

 • na wysokie ciśnienie, diuretyki, beta-blokery, blokery kanałów wapniowych,
 • na choroby serca, cholesterol,
 • do leczenia łagodnego rozrostu prostaty,
 • do leczenia depresji, zaburzeń dwubiegunowych, antydepresantów,
 • do leczenia przewlekłych chorób żołądka i zaburzeń trawiennych,
 • do leczenia zaburzeń hormonalnych,
 • chemioterapia.

W przypadku przyjmowania któregokolwiek z wymienionych leków lub jakichkolwiek innych, przed zastosowaniem jakichkolwiek tabletek na potencję zalecamy konsultację z lekarzem oraz wstrzymanie się od podejmowania jakichkolwiek działań bez jego nadzoru. Szczególnie w przypadku połączenia tabletek na potencję zawierających inhibitory PDE5 z lekami na choroby serca. W tych przypadkach zaleca się jednak stosowanie tabletek na potencję zawierających tylko zioła, witaminy i minerały, gdyż wykazuj się one wysoką skutecznością i są nieszkodliwe.

10. Przyczyny psychologiczne

Przyczyny o podłożu psychologicznym, np. lęki, mają konsekwencje emocjonalne i psychologiczne, które mogą prowadzić do impotencji. Powyższe przyczyny są jednymi z najczęstszych czynników, które prowadzą do impotencji. Można jednak je leczyć przy pomocy tabletek na potencję. Stres, nawet w najprostszej formie, może wpływać na regularne funkcje seksualne człowieka. Sama depresja zmniejsza popęd seksualny (libido), co z kolei prowadzi do impotencji. Inną bezpośrednią przyczyną mogą być również problemy z partnerem. Jeśli impotencja została spowodowana przez czynnik psychologiczny, tabletki na potencję są idealnym rozwiązaniem. Pamiętajmy jednak, iż aby ostatecznie rozwiązać problemy z erekcją, należy wyeliminować przyczynę, a nie same konsekwencje.

 

Dowiedz się więcej o rozpoznawaniu i leczeniu zaburzeń erekcji